Již jako malého kluka mne bavilo stavět modely letadel, lodiček a autíček. V 80. letech, v době mého mládí, bylo možné se dostat k RC soupravám na dálkové ovládání převážně v modelářském kroužku vedeném tehdejším Svazarmem.

Teprve až v 90. letech jsem si splnil svůj sen. Za první vydělané peníze jsem si pořídil dvoukanálovou RC soupravu Robbe Futaba 27MHz, která mi umožnila dálkově ovládat model RC rychlostního člunu a plachetnice.

S postupem času, kdy byla RC technika již dostupnější, jsem mohl vyzkoušet různé modely aut, letadel a učil se je ovládat. Tato záliba mi zůstala dodnes.

Před zhruba čtyřmi lety jsem si pořídil první kvadrokoptéru DJI Phantom a letecké fotografie z ní pořízené mě zaujaly natolik, že jsem se jim začal věnovat podrobněji a hlouběji. Postupně jsem dokoupil další dvě dálkově ovládané kvadrokoptéry DJI Inspire 1 a nedávno DJI MATRICE 600.

V roce 2016 jsem se rozhodl založit firmu Bretech Fly s.r.o., která splňuje všechna patřičná povolení Úřadu civilního letectví ČR k provádění těchto prací. Tímto bych Vám rád nabídl své služby v oboru letecké fotografie a videa.

– Lubomír Březík

046-Lubos-Edit